Vocht en schimmel in de Schepenbuurt

Het mooie wijkje Schepenbuurt ligt ingeklemd tussen industriegebied Cartesius en het spoor. Veel huizen hebben hier op een of andere manier te maken met vochtproblemen, van vocht in de kruipruimte en keuken tot meer ongebruikelijke plekken. Bedrijven hebben onderzoek gedaan, met bewoners en het Energieteam Schpenbuurt kijken we naar oplossingen.


De Schepenbuurt is een klein buurtje van ca 400 rijtjeshuizen en 40 appartementen ingeklemd tussen industrieterrein Cartesius, het spoor naar Utrecht en de Cartesiusweg. De huizen zijn voor de helft voor de 2e wereldoorlog gebouwd en de andere helft in 1948-1949. Daar hoort een mooi verhaal bij, in de 2e wereldoorlog was de buurt nog zo nieuw, deze stond niet op de gemeentelijke kaarten ingetekend. Daarom was de Duitse bezetter niet op de hoogte van de buurt en zaten er veel mensen ondergedoken in de Schepenbuurt. 

De afgelopen jaren is er ontzettend veel gedaan aan de woningen in de Schepenbuurt, een aanbouw hier en een opbouw daar. Iedereen heeft er zijn eigen paradijsje van gemaakt. Rode draad is wel dat veel mensen vochtproblemen hebben. Vocht in de kruipruimte, schimmel in de kelder of de keuken, maar ook schimmel en vocht op rare plekken, twee hoog in de slaapkamer of zelfs 3 hoog in de zijmuur. En met al die vochtproblemen in je huis weet je soms niet meer wat je nou wel of niet kan doen, impregneren, isoleren, ventileren….


In het voorjaar 2026 hebben 17 buren met elkaar, onder leiding van Rianne Bakker, die ook in de Schepenbuurt woont, een subsidieaanvraag gemaakt. De gemeente Utrecht heeft de subsidiemogelijkheid 'Samen isoleren' waarbij je met een groep mensen een onderzoekje kan laten uitvoeren. Twee bedrijven hebben samen 24 woningen bezocht en een verslag gemaakt van het probleem en de oplossing.

Kom woensdag 21 oktober 2026 naar de Infoavond Vocht en Schimmel in Buurthuis De Boeg

Van deze verslagen en verhalen wordt woensdag 21 oktober 2026 in de Boeg een presentatie gegeven voor de bewoners in de wijk die ook last hebben van dezelfde problemen. En na afloop praten we met elkaar over de oplossingen, want een aantal oplossingen kunnen we met elkaar aanpakken en (laten) uitvoeren. Bodemfolie bijvoorbeeld, een van de oplossingen om vocht uit je woning te weren is om bodemfolie te plaatsen in je kruipruimte, naast natuurlijk vloerisolatie, dat is altijd goed om te laten installeren. Een van de uitkomsten is dat de oplossingen niet altijd duur hoeven te zijn, veel problemen kun je ook oplossen met bijvoorbeeld bodemfolie of een ventilatierooster in de kruipruimte.

Volgende bijeenkomst:

Infoavond over vocht en schimmel in de Schepenbuurt
Buurthuis De Boeg, Tjalkstraat 20, Utrecht
Woensdag 21 oktober 2026 van 19:30 tot 21:00 uur

De avond is gericht op woningeigenaren uit de wijk Schepenbuurt, maar zeker ook interessant voor huurwoningen en bewoners uit andere wijken die kampen met vocht en schimmelproblemen. Toegang is gratis, we zijn blij dat je er bent!

Voor vragen en aanmelden, neem contact op met rianne@energie-u.nl

Wil je meer weten over de groep bewoners die actief zijn in de Schepenbuurt, kijk op Energieteam Schepenbuurt